Vi finder de bedste rejsetilbud

1 uge i Calabrien med halvpension for kun 3.195,-


1 uge i Calabrien med halvpension for kun 3.195,- per person inkl. fly og 4-stjernet hotel med pool og beliggenhed tæt på stranden!

Calabrien ligger i Syditalien og er et af Italienernes egne foretrukkede rejsemål! Langs kysten finder man den ene smukke strand efter den anden og i regionen kan man opleve mange små hyggelige og autentiske byer! – Nyd f.eks. en is i den hyggelige by Tropea eller kør ind i landet og smag på nogle af de fantastiske vine regionen har at byde på.

Spar 1.000,- per person med rabatkoden NB2025X3 til flere forskellige rejsemål i perioden fra 1. maj til 31. oktober. Book senest den 1. april 2025!

SE det gode tilbud til Calabrien HER:
Bemærk: Amisol viser den samlede pris for 2 personer. Husk at bruge rabatkoden NB2025X3 ved bestilling!

Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside, der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her

 

Læs videre efter Annoncen
Annonce

Prisoversigt

 

København: 26. maj – 2. jun 2025 (7 nætter)
Pris3.195,-


Hotel

Hotellet ligger tæt på det krystalklare Tyrrhenske Hav og sandstranden i Capo Vaticano, omgivet af landlige omgivelser med grøn beplantning. Det er et hyggeligt, familiedrevet hotel, der tilbyder gode faciliteter for gæster i alle aldre.

Villaggio Pineta Petto Bianco har en stor solterrasse, hvor poolen er i fokus. Her kan du nyde et forfriskende dyp eller slappe af i boblebadet med en fantastisk udsigt over De Eoliske Øer. Hotellet tilbyder en shuttlebus til stranden i løbet af dagen, og har et privat område i Santa Maria-bugten. Til hvert værelse er der inkluderet en parasol og to solsenge.

Hotellets restaurant serverer et bredt udvalg af lokale og traditionelle retter. Baren har en hyggelig atmosfære og byder på en fantastisk udsigt – perfekt til en drink ved solnedgang.

Med faciliteter som tennisbane, privat parkering, dag- og aftenunderholdning samt børneklub, tilbyder Villaggio Pineta Petto Bianco en dejlig ferie for gæster i alle aldre.

Strand/pool
Privat område på sandstranden (1 parasol og 2 solsenge pr. værelse er inkluderet)
1 udendørs pool med integreret boblebad og børnepool
Fri brug af solsenge og parasoller

Pension
Opholdet på Villaggio Pineta Petto Bianco er med halvpension. Tider for morgenmad og middag bliver oplyst ved indtjekning på hotellet.

SE mere HER:

 


Læs videre efter Annoncen
Annonce

FLY

 

På Amisol har vi fundet et godt tilbud fra København til Calabrien:

FRA københavn: 26. maj – 2. jun 2025

 


TRANSPORT

 

Transfer kan bestilles sammen med rejsen på Amisol.


MERE INFORMATION

Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.

Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.

Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.


HENT VORES APP HER

Next Post

Previous Post

Kontakt  /  FAQ  /  Om os  /  Partnerskab  /  Presse  /  Privatlivspolitik  /  Vilkår

Tilmeld nyhedsbrev

© 2025 Rejs365